banner15

Ankara, Filistin'deki gelişmelerden kaygılı

Dışişleri Bakanlığı, kaçırılan üç İsrailli gencin öldürülmesi dahil, Filistin’de son dönemde yaşanan gelişmelerden derin üzüntü ve kaygı duyulduğunu açıkladı.

Ankara, Filistin'deki gelişmelerden kaygılı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Dışişleri Bakanlığı, "12 haziranda kaçırılan üç İsrailli gencin öldürülmesi dahil Filistin’de son dönemde yaşanan gelişmelerden derin üzüntü ve kaygı duyulduğunu" bildirdi. 

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Ortadoğu’da gerginliğin tırmanmakta olduğu son derece hassas ortamda, tüm tarafların geçmişteki acılardan ders alarak itidal ve sağduyuyla hareket etmesi gerektiği vurgulandı. 

Açıklamada, bu menfur olayın vahim sonuçlar doğuracak yeni çatışmalara neden olmaması için her türlü gayretin gösterilmesi gerektiği belirtilerek, Filistin’de kalıcı barışın kurulabilmesi için bir an evvel barış sürecine geri dönülmesinin gerekliliğine işaret edildi. 

Açıklamada ayrıca "Bu olayın faillerinin en kısa zamanda yakalanması ve olayda herhangi bir dahli olmayan Filistinli kardeşlerimizin bu olay gerekçe gösterilerek toplu cezalandırmalara tabi tutulmaması önem taşımaktadır" ifadesi yer aldı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2014, 22:48
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48