Ankara'dan İsrail'e Mescid-i Aksa tepkisi

İsrail'in silah zoruyla Mescid-i Aksa'ya girmesi ve Müslümanların içeriye girmesine müsaade edilmemesi Ankara'nın da tepkisini çekti

Ankara'dan İsrail'e Mescid-i Aksa tepkisi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Türkiye, İsrail yönetiminin Kudüs'teki müslümanların Mescid'i Aksa'ya girişlerini yasaklamasını kabul edilemez bulduğunu ve şiddetle kınadığını duyurdu.

Dışişleri Bakanlığı'ndan bugün akşam saatlerinde yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"İsrail güvenlik güçlerinin, İslam aleminin mukaddes mabedi Harem-i Şerif'e yönelik olarak fanatik yerleşimciler tarafından 4 Eylül'de girişilen mütecaviz eylemleri önlemek yerine, ibadet için Mescid-i Aksa'da bulunan Müslümanlara haksız ve orantısız şiddet uygulayarak yaralanmalara yol açmasını, ibadet hürriyetlerini haksız ve keyfi biçimde engelleyerek, Mescid-i Aksa'ya girişlerini yasaklamasını kabul edilemez buluyor ve şiddetle kınıyoruz.

İsrail'i Harem-i Şerif'in kudsiyetine ve Müslümanların ibadet hürriyetlerine yönelik bu tür mütecaviz girişimlere bir an evvel son vermeye davet ediyoruz. Türkiye Mescid-i Aksa'nın kudsiyetinin ve Müslümanların temel hak ve hürriyetlerinin korunmasını öncelikli olarak takip etmeyi sürdürecektir."

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2013, 18:05
banner53
YORUM EKLE

banner39