banner15

Ankara'dan İsrail'e 'saldırıları durdur' çağrısı

Dışişleri Bakanlığı, "İsrail’i, Gazze’ye yönelik toplu cezalandırma yöntemiyle sürdürdüğü saldırılarını derhal durdurmaya çağırıyoruz" açıklamasını yaptı.

Ankara'dan İsrail'e 'saldırıları durdur' çağrısı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Dışişleri Bakanlığı, "İsrail’i Gazze’ye yönelik toplu cezalandırma yöntemiyle sürdürdüğü saldırılarını derhal durdurmaya ve başta BM olmak üzere, uluslararası toplumu süratle devreye girerek, bu saldırıların durdurulmasına dönük gerekli uyarı ve telkinlerde bulunmaya çağırıyoruz" açıklamasında bulundu. 

Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, İsrail’in Gazze’ye yönelik başlattığı askeri operasyonun Gazze'de yıllardır abluka altında zor şartlar altında yaşamını idame ettirmeye çalışan mazlum Gazze halkının acılarını daha da arttırmanın yanısıra, İsrail’e yönelik haklı infiale sebebiyet vereceği vurgulandı. 

Açıklamada Filistin topraklarında son dönemde tırmanan gerilimin yol açtığı mevcut son derece hassas ortamda, tüm tarafların geçmişteki acılardan ders alarak itidal ve sağduyuyla hareket etmelerinin, yeni bir şiddet sarmalının önlenebilmesi bakımından önem taşıdığı kaydedildi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2014, 07:36
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48