banner39

Arınç Kırımoğlu'nun ödül törenine katılacak

Arınç, Polonya'nın başkenti Varşova'da Özgürlük Bayramı ve Dayanışma Ödülü dolayısıyla düzenlenecek etkinliklere katılacak. Programda Kırım Tatarlarının lideri Kırımoğlu'na da Dayanışma Ödülü tevdi edilecek

Dış Politika 03.06.2014, 11:22 03.06.2014, 11:48
Arınç Kırımoğlu'nun ödül törenine katılacak

Dünya Bülteni/Haber Merkez

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Özgürlük Bayramı ve Dayanışma Ödülü dolayısıyla düzenlenecek etkinliklere katılmak üzere bugünPolonya'ya gidiyor.

Polonya Dışişleri Bakanlığı tarafından ülkenin demokratik sisteme geçişinin miladı olarak kabul edilen seçimlerin 25. yıl dönümü vesilesiyle ihdas edilmiş olan Dayanışma Ödülü, 3 Haziran'da, aralarında Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın da bulunduğu 25 ülkeden devlet ve hükümet başkanları ile özel temsilcilerin katılımıyla, Kırım Tatar Türkleri'nin Lideri ve Ukrayna Milletvekili Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu’na takdim edilecek.

Arınç, Polonya Cumhurbaşkanı Bronislaw Komorowski’nin ev sahipliğinde, 3 Haziran 2014 tarihinde Kraliyet Sarayı’nda düzenlenecek ödül töreninin ardından, 4 Haziran'da, Özgürlük Bayramı dolayısıyla Kraliyet Sarayı Teatralny Medyanı'nda gerçekleştirilecek resmi kutlamalar ve sanatsal etkinliklere de iştirak edecek.

Polonya Cumhurbaşkanı Komorowski tarafından, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda verilecek öğlen yemeğine de katılacak olan Arınç, 5 Haziran'da ise Natolin Avrupa Kolejinde, "Küresel Sınamalar Karşısında AB ve Türkiye" başlıklı Konferansa katılacak.

Arınç, aynı gün Varşova Yunus Emre Türk Kültür Merkezinin resmi açılışını yaparak Polonya programını tamamlamayı öngörüyor.

Yorumlar (0)
23
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?