banner15

Atalay ABD'li komutanla PKK'yı konuştu

Irak'taki işgalci ABD ordusu komutanıyla biraraya gelen Atalay "Bir komşu ülkeden diğerine terör gidemez" dedi

Atalay ABD'li komutanla PKK'yı konuştu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, bir komşu ülkeden diğerine terörün gidemeyeceğini söyledi. Atalay, anayasa değişikliğiyle birlikte 528 kişinin yurt dışına çıkış yasağının kaldırıldığını açıkladı.

Irak'ta yeni göreve gelen Amerika Devleti Kuvvetleri Komutanı'nın başkanlığında bir heyet ile yaptığı görüşmenin ardından açıklamalarda bulunan Bakan Atalay, güvenlik boyutu, terörle mücadele, ABD güçlerinin Irak'tan çekilmesi, yapılan seçimler sonrası hükümetin kurulamaması gibi konuların toplantıda ele alındığını belirtti.

Irak'a komşu ülkelerin toplantısında da bu hükümet konusu ve bundan sonraki durumun konuşulduğunu dile getiren Atalay, "PKK terör örgütünün Irak topraklarındaki faaliyetleri ve Türkiye topraklarındaki faaliyetlerini de konuştuk. Üçlü mekanizma toplantılarında da bu konular zaten ele alınıyordu. Alınan eylem planı üzerinde de durduk. Bölgesel yönetimle de bu konuları detaylı olarak görüştük. Obama yönetimiyle de konu tüm boyutlarıyla değerlendiriliyor. Beklentilerimizi ve daha ileri müdahaleleri değerlendirmiş olduk." dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2010, 17:49
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48