banner39

Bakan Ergün Kırım'a gidiyor

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Karadeniz Ekonomik Forumu'na katılmak üzere Kırım Özerk Cumhuriyeti'ne Gidecek.

Dış Politika 24.11.2010, 15:59 24.11.2010, 15:59
Bakan Ergün Kırım'a gidiyor

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Karadeniz Ekonomik Forumu'na katılmak üzere yarın Kırım Özerk Cumhuriyeti'ne gidecek.

Sanayi Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Ergün temasları çerçevesinde Ukrayna Kırım Özerk Cumhuriyeti Başbakanı Vasly Dzharty, Ukrayna Kırım Özerk Cumhuriyeti Parlamentosu Başkanı Vladimir Konstantinov, Ukrayna Devlet Başkanı'nın KÖC nezdindeki Temsilcisi Plakida ve Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu ile görüşecek.

Türk işadamlarıyla da bir araya gelecek olan Bakan Ergün, 26 Kasım Cuma günü Kırım Özerk Cumhuriyeti'nin Yalta şehrinde Karadeniz Ekonomi Forumu'nun resmi açılış oturumuna katılacak. Ergün forum kapsamında Ukrayna Başbakanı Mykola Azarov, Ukrayna Ekonomi Bakanı Tsushko, Gürcistan Ekonomi Bakanı Vera Kobalia ile görüşecek, daha sonra Karadeniz Ekonomik Forumu katılımcıları onuruna verilen resepsiyona iştirak edecek.

Bakan Ergün, 27 Kasım'da Karadeniz Ekonomik Forumu'nda "Karadeniz Bölgesi'nin Ekonomik ve Siyasi Potansiyeli: Temel Sorunlar ve Beklentiler" konulu oturumda bir konuşma yapacak.

Ergün ayrıca Sivastopol'da Panorama Müzesi ve Türk Şehitliğini de ziyaret edecek.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?