Balkanlar'da ve Gazze'de Erdoğan'ın zaferi kutlandı...

Bugün gerçekleşen yerel seçimler Türkiye dışında birçok noktada yakından takip ediliyor. Yurt dışında bazı noktalarda Ak Parti'nin zaferi kutlanıyor, Arap ülkelerinden de tebrikler geliyor

Balkanlar'da ve Gazze'de Erdoğan'ın zaferi kutlandı...

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Türkiye'de bugün gerçekleşen yerel seçimler yurt dışındaki birçok noktada da yakından takip edildi. Özellikle Balkanlar ve Arap ülkeleri Türkiye'deki yerel seçimleri yakından takip ediyor.

Seçim sonuçları yavaş yavaş açıklanıtken, Balkan ülkelerindeki hareketlilik de arttı. Saraybosna'da Ak Parti'nin seçimleri kazanacağı belli olunca sevinç gösterileri yapılmaya başladı.

Diğer taraftan Arap ülkelerinin liderlerinden de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a tebrikler geldiği bildiriliyor. 

Makedonya'nın başkenti Üsküp'te, AK Parti'nin yerel seçimlerdeki zaferi için düzenlenen kutlamalara, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan telekonferans yöntemi ile katılarak, vatandaşlara hitap etti.

Üsküp'teki tarihi Türk Çarşısı'nda toplanan binlerce Türk, Arnavut ve Boşnak burada kurulan dev ekrandan Türkiye'deki seçim sonuçlarını takip etti. AK Parti'nin seçimlerdeki başarısını kutlamaya başlayan vatandaşlar, burada sevinç gösterilerinde bulundu. Başbakan Erdoğan, kutlamalara telekonferans ile katılarak buradaki vatandaşlara seslendi. Dünyanın her yerinde AK Parti'nin zaferi için ellerini, gönüllerini ve dudaklarını duaya açan herkese teşekkür ettiğini belirterek, ''Balkanlar'da, Bosna Hersek'te, Makedonya'da, Kosova'da, Avrupa'nın tüm kentlerinde yürekleri bizimle atan, bizim kadar coşkuyla zaferi kutlayan kardeşlerime özellikle teşekkür ediyorum'' dedi.

Makedonya'nın Üsküp kentinde kutlamalar yapılıyor.

Gazzeliler Ak Parti'nin seçimi kazanmasını kutluyor.

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2014, 09:25
banner53
YORUM EKLE

banner39