banner15

Başbakan Erdoğan açlık kamplarında

Başbakan Erdoğan, Cezire bölgesindeki Kızılay kampından sonra Medine bölgesindeki Howlada kampını ziyaret etti

Başbakan Erdoğan açlık kamplarında

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Somali'ye gerçekleştirdiği ziyaret çerçevesinde Cumhurbaşkanı Şeyh Şerif Ahmet tarafından kabul edildi. 

Başbakan Erdoğan ve beraberindeki heyet, Cezire bölgesindeki Kızılay kampından sonra Medine bölgesindeki Howlada kampını ziyaret etti. 

Kamp ziyaretinde, derme çatma çadırlarda yaşayan Somalilerle yakından ilgilenen Erdoğan, Kimse Yok mu Derneği'nin sağlık hizmeti vermek için oluşturduğu reviri de gezdi. Başbakan Erdoğan, burada, Somalilere ilk yardımda bulunan ve ilaç dağıtan dernek yetkililerinden bilgi aldı. 

Başbakan Erdoğan'ın Howlada kampı ziyaretine; Somali Cumhurbaşkanı Şeyh Şerif Ahmed, eşi Emine Erdoğan, oğlu Bilal Erdoğan, kızları Sümeyye Erdoğan ve Esra Albayrak, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Ömer Çelik ve Nüket Hotar, AK Parti Grup Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Güldal Akşit ve Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez de eşlik etti. 

Başbakan Erdoğan, kamp ziyaretinin ardından Cumhurbaşkanı Şeyh Şerif Ahmed tarafından kabul edildi. 


     
YENİ UÇAK GÖNDERİLDİ
     
Öte yandan, Başbakan Erdoğan'ın Somali ziyaretinde kendisine eşlik edecek heyeti ve gazetecileri taşıyan uçağın inişte kanadının hasar görmesinin ardından Somali'ye A340 tipi ''Mersin'' isimli uçağın gönderildiği öğrenildi. 

THY'den edinilen bilgiye göre, piste çıkan köpekler nedeniyle pilotun manevra yapması sonucu uçak kanadı çalılara takılarak hasar gördü. 

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2011, 12:25
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35