banner39

Başbakan, Merkel ile görüştü

Başbakan Almanya Başbakanı Merkel ile 1 saatlik verimli bir görüşme yaptığını söyledi

Dış Politika 04.03.2017, 16:21 04.03.2017, 16:27
Başbakan, Merkel ile görüştü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Binali Yıldırım, Almanya ile yaşanan diplomatik krizin sürdüğü bugün, "Almanya Başbakanı Merkel ile görüştüm, 1 saatlik görüşme verimli geçti." açıklaması yaptı.

Yıldırım: "(Almanya Başbakanı Merkel'le telefon görüşmesi) Planladığımızdan biraz uzun sürdü. Tabii son günlerde Almanya'da halk oylamasına yönelik yapılacak vatandaşlarla buluşmalara kısıtlama getirilmesi, iptal edilmesi konusunu Sayın Merkel'le konuştum. Bundan sonraki programlar için biraz daha farklı bir yol izleyeceğiz. İnşallah önümüzdeki hafta içerisinde iki ülkenin Dışişleri Bakanları bir araya gelecekler, bu konuya da bir açıklık getirecekler." dedi.

Başbakan Yıldırım CHP'li Baykal'ın Almanya programını iptal etmesi ile ilgili olarak da "Sayın Baykal ne sebeple iptal etti bilmiyorum ama orada tatsız bir durumla karşılaşmaması için böyle bir karar almış olabilir veya Türkiye'ye karşı böyle bir tutum ortaya konmasına tepki olarak bu kararı almış olabilir. Tabii ki eğer böyleyse Sayın Baykal'a teşekkür ederiz." dedi

banner53
Yorumlar (0)
11
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?