Başbakan Yıldırım: ABD bu yanlıştan vazgeçmelidir

Başbakan Yıldırım ABD'nin terör ordusu kurma planına ilişkin "NATO içindeki bir ülke, Türkiye'nin sınırlarını koruyacağı yerde terör örgütüyle bir olup, askeri bir örgüt kuruyor. ABD bu yanlıştan vazgeçmelidir" dedi.

Başbakan Yıldırım: ABD bu yanlıştan vazgeçmelidir

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Binali Yıldırım, "Türkiye Esnaf Buluşması" töreninde yaptığı konuşmada, "Terör örgütlerine, bölgede emperyalist emelleri olan ülkeler aleni destek veriyorlar. Kime karşı? Türkiye'ye karşı. Amaç Türkiye'nin istikrarı, büyümesi geciktirilsin, Türkiye'nin bölgedeki sorunları çözmede ortaya koyduğu kabiliyet ortadan kaldırılsın." dedi.

ABD'NİN PYD/PKK'YI ORDULAŞTIRMA ÇABASI

Başbakan Yıldırım, ABD'nin terör ordusu kurma planına ilişkin, "NATO içindeki bir üye, Türkiye'nin sınırlarını koruyacağı yerde, bunun için tedbir alacağı yerde, öbür tarafta terör örgütüyle bir oluyor, oraya askeri bir örgüt kuruyor, bir güvenlik kuvveti oluşturuyor. Bunun anlamı nedir? Bunun anlamı, terör örgütünün arkasından nişan alarak Türkiye'ye düşmanlık etmektir. Bunun başka bir adı yoktur." diye konuştu.

"BAĞIMISZLIĞIMIZA KASTEDEN HİÇBİR OLUŞUMA FIRSAT VERMEYECEĞİZ"

Yıldırım "Bu topraklar şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış topraklardır. Onun için karşımızdaki tehdit, adı ne olursa olsun, kimden gelirse gelsin kanımızın son damlasına kadar ülkemizi savunacağız. Bağımsızlığımıza, istiklalimize kasteden hiçbir oluşuma asla ve asla fırsat vermeyeceğiz." dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2018, 16:33
banner53
YORUM EKLE

banner39