banner39

Başbakan Yıldırım, Liu'yu kabul etti

Başbakan Yıldırım, Çin Halk Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Liu'yu kabul etti. Çankaya Köşkü'nde basına kapalı gerçekleşen kabulde kültür, eğitim, bilim ve teknoloji'de işbirliği üzerinde duruldu.

Dış Politika 18.04.2017, 19:39 18.04.2017, 19:39
Başbakan Yıldırım, Liu'yu kabul etti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Binali Yıldırım, Çin Halk Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Liu Yandong'u kabul etti.

Çankaya Köşkü'nde basına kapalı gerçekleşen kabul, yaklaşık 1 saat sürdü. Kabulde, Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş de yer aldı.

Kültür, eğitim, bilim ve teknoloji'de işbirliği üzerinde duruldu

Başbakan Yıldırım'ın,  Liu Yandong'u kabulünde, kültür, eğitim, bilim ve teknoloji alanlarında iki ülke ve halkları arasındaki ilişkilerin daha da yoğunlaştırılması üzerinde duruldu.

Başbakanlık Basın Merkezinden yapılan açıklamada, Yıldırım'ın, Çin Halk Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Liu'yu kabulüne ilişkin bilgi verildi. 

Buna göre kültür, eğitim, bilim ve teknoloji alanlarında iki ülke ve halkları arasında temas ve ilişkilerin daha da yoğunlaştırılması üzerinde durulan kabulde, Türkiye'nin, ikili ilişkilerin her alanda ilerletilmesi iradesi dile getirildi.

Çin Halk Cumhuriyet Başbakan Yardımcısı Liu da görev alanına giren konularda, ikili iş birliğinin geliştirilmesi konusunda çalışmaların artarak devam etmesini arzu ettiklerini belirtti. 

Liu, Başbakan Yıldırım'ı, 16 Nisan'da gerçekleştirilen anayasa değişikliği halk oylaması dolayısıyla tebrik etti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?