banner15

Başbakan Yıldırım'dan Pence ile görüşeceği iddiasına cevap

Başbakan Yıldırım, ABD Başkan Yardımcısı Pence ile görüşeceği iddialarına ilişkin, "Arkadaşlar teknik düzeyde karşılıklı çalışıyorlar. Ne zaman ikimizin programı denk düşerse planlanmış olacak." dedi.

Başbakan Yıldırım'dan Pence ile görüşeceği iddiasına cevap

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Binali Yıldırım, ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ile görüşeceği iddialarına ilişkin, "Arkadaşlar teknik düzeyde karşılıklı çalışıyorlar. Ne zaman ikimizin programı denk düşerse planlanmış olacak." dedi.

BAHÇELİ İLE IKBY'DEKİ REFERANDUMLA İLGİLİ GÖRÜŞ AYRILIĞI YOK

MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin Kuzey Irak referandumuna ilişkin değerlendirmelerina ilişkin Yıldırım şunları söyledi:

"Sayın Bahçeli ile biz görüşüyoruz. Bu konuları cümle alemin içinde anlatmaya lüzum yok. Aramızda bir görüş farklılığı da yok üstelik. Kuzey Irak'ta bölgesel yönetimin yapmaya çalıştığı referandum kararının çok vahim bir hata olacağını hep söyledik. Aynı şekilde de görüşümüz devam ediyor. Bu referandum yapılmamalı. Yapılınca bölgede zaten sorunlar had safhada, yeni bir sorun ilave etmenin ne bölgeye ne bölge ülkelerine getireceği bir katkı yok."

"DÜNYA NE KADAR ENDİŞELİYE TÜRKİYE'DE O KADAR ENDİŞELİDİR"

Kuzey Kore'deki gelişmelere ilişkin, "Dünya ne kadar endişeliyse Türkiye de aynı oranda endişelidir. Hiçbir şekilde dünyanın geleceği birtakım çılgın hareketlere, çılgın davranışlara bırakılmamalı. Onun için Birleşmiş Milletler başta olmak üzere uluslararası toplum üzerine düşen bütün sorumluluğu alarak hem Kuzey Kore hem Arakan hem başka bölgelerde yaşanan insanlık suçlarına karşı daha duyarlı, daha keskin bir duruş sergilemesi icap eder." dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2017, 22:07
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35