banner15

Bosna seyahati öncesi Erdoğan'dan Balkanlar açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Balkanların barış, istikrar, huzur ve refahı bizim için son derece önemlidir. Ülkemizin bu coğrafyada yaşanan gelişmeleri uzaktan seyretme lüksü yoktur"

Bosna seyahati öncesi Erdoğan'dan Balkanlar açıklaması

Saray Bosna'ya gidecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan basına yaptığı açıklamada, "Balkanların barış, istikrar, huzur ve refahı bizim için son derece önemlidir. Ülkemizin bu coğrafyada yaşanan gelişmeleri uzaktan seyretme lüksü yoktur" dedi.

Ege ve Akdeniz'deki yaşananlara değinen Erdoğan: "Arzumuz isteğimiz Ege'de ve Akdeniz'de herhangi bir sıkıntıyı bundan sonraki süreçte asla yaşamayalım. (Doğu Akdeniz'de) Şu anda sondaj gemilerimiz arama, tarama çalışmaları ile koordineli olarak kendi yol haritası içinde bu süreci devam ettiriyor. Bu konuda sağdan soldan bazı rahatsız edici sesler çıkabilir ama bu seslerin hiç birisinin bizi bu yolumuzdan alıkoymayacağını daha önce de zaten açıkladık. Bugün de aynı noktadayım, aynı şeyleri söylüyorum." dedi

S-400'ler yükleniyor

"(S-400) Yolculuk hazırlığı, yükleme çalışmaları sürüyor. Nereye konuşlanacağını MSB ve Genelkurmay Başkanlığımız planlıyor."

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2019, 11:42
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35