banner39

banner35

Bulgar Başbakan: Tüm FETÖ'cülerin kellesini vereceğiz

Bulgaristan Başbakanı Boykov Borisov, FETÖ'cü Abdullah Büyük'ün Türkiye'ye teslim edilmesiyle ilgili şunu söyledi "Gerekirse hepsinin kellesini vereceğiz, yeter ki Türkiye bizi mülteci tehditi sunmasın"

Dış Politika 12.08.2016, 10:00 12.08.2016, 10:44
Bulgar Başbakan: Tüm FETÖ'cülerin kellesini vereceğiz

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Bulgaristan Başbakanı Boykov Borisov'dan ilginç bir FETÖ'cü çıkışı geldi; "Gerekirse hepsinin kellesini vereceğiz."

Boykov bu sabah NOVA tv kanalına yaptığı açıklamada, dün Türkiye'ye teslim edilen ve Bulgar basınında eleştirilere yol açan Abdullah Büyük'ün Türkiye'ye teslim edilmesiyle ilgili şunları söyledi: "Gerekirse hepsinin kellesini vereceğiz, yeter ki Türkiye bizi mülteci tehditi sunmasın. Biz Türkiye'nin hükümeti ve Cumhurbaşkanıyla çok iyi ilişkiler sürdürmeliyiz, aksi taktirde oradaki mültecileri bizim sınırımıza akın edebilir."

Başbakan Borisov "Abdullah Büyük, Türkiye'ye benzeri şekilde iade ettiğimiz 25 bin kişiden biri. Ankara ile iyi ilişkiler önemli olan. Türkiye istikrarsız ülke ilan edilip, 500 bin mülteciyi serbest bırakırsa, bu göçmenler ilk güvenli ülke olarak, bize girecek. İnsan hakları savunucularını da rahatlatmak isterim, Türkiye'de idam cezası yok."

Son yıllarda hükümet karşıtı bütün eylemleri düzenleyen ve genelde sosyal ağlarda organize edilen "PROTESTO AĞI" grubu, FETÖ'cu Abdullah Büyük'ün teslim edilmesine izin verdiği için Bulgar hükümetinin istifasını istiyor. Grubun organize ettiği protestoların bugün başlaması bekleniyor.

 

 

Yorumlar (0)
19
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?