banner15

BUlgaristan'la vize kolaylığı

Başbakan Erdoğan Bulgaristan'da yaptığı açıklamada yeşil pasaport sahiplerine vize uygulanmayacağını belirtti..

BUlgaristan'la vize kolaylığı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Erdoğan Bulgaristan'da yaptığı açıklamada 'Yeşil Pasaport sahiplerine vize uygulanmayacak' dedi.

Erdoğan ve Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, baş başa ve heyetlerarası görüşmelerin ardından Başbakanlık Binasında ortak basın toplantısı düzenledi ve gazetecilerin sorularını cevapladılar.

Başbakan Erdoğan, Bulgaristan'daki Türk azınlığa ilişkin olarak da şunları söyledi:

''Özellikle bugün, bunu yine aramızda teyit ettik; Bulgaristan'daki, Türk azınlık mensuplarının, Bulgaristan'da eşit haklara sahip vatandaşlar olarak ülkenin istikrarına, refahına ve gelişimine huzur içinde katkısı olan ve ikili ilişkilere ilave bir boyut katmak suretiyle Bulgaristan'ın güçlenmesine vesile olması temennimizdir. Bu ziyaretin, ikili ilişkilerimizin tüm yönleriyle ele alındığı ve bunun artmasına vesile olacağına inancım tamdır.

Kamuoylarının birinci elden doğru mesajlarla bilgilendirilmesi bakımından önem arz ediyor. Özellikle de arkadaşlarımızın kendi aralarında yaptıkları çalışmalar, ortak komisyonlar olarak çok büyük önem arz etmektedir.

Malum bir konu da -özellikle dikkatle takip edilen bir konu- o da başmüftülük sorunuydu. Ki bu konuda çok kısa bir zamanda demokratik ölçüler içerisinde müftülerin katılımıyla yapacakları seçim olacaktır. Ve güvenliğini aynı şekilde değerli meslektaşımın ifade edeceği şekilde bu seçimle birlikte atılacak adım inanıyorum ki bir huzuru bir rahatlamayı getirecektir. Bundan dolayı da değerli meslektaşıma ve dostuma çok teşekkür ediyorum. Zira bu Bulgaristan'ın kendi iç meselesidir. Bu iç meselesinde de inanıyorum ki huzur mutluluk her kesimin arzuladığı bir neticedir. Bundan dolayı şükranlarımı tekrar ifade ediyorum.''

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2010, 18:33
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner47

banner48