banner15

Çavuşoğlu ile Alman gazeteci arasında gerginlik

Solingen faciasının 25. yıldönümünün anma töreni için gittiği Almanya'da Deutsche Welle'nin Conflict Zone programına konuk olan Mevlüt Çavuşoğlu, gazeteci Tim Sebastian ile gergin anlar yaşadı.

Çavuşoğlu ile Alman gazeteci arasında gerginlik

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Solingen katliamının 25’inci yıldönümünde düzenlenen anma törenine katılmak üzere gittiği Almanya’da, Deutsche Welle kanalıyla bir söyleşi gerçekleştirdi. Çavuşoğlu, Conflict Zone programında Tim Sebastian’ın gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Söyleşi boyunca Çavuşoğlu ile Sebastian arasında yaşanan gerilim dikkat çekti.

Dışişleri Bakanı, Avrupa ülkeleriyle ilişkiler hakkındaki bir soruya cevap verdiği sırada araya girip ikinci bir soru eklemek isteyen Sebastian’a tepki gösterdi.

Çavuşoğlu, “Lütfen sözümü kesmeyin, konuşmama izin verin. Konuşmama izin vermiyorsunuz. Soru soruyorsunuz, ilk cümlemin ardından sözümü kesiyorsunuz ve benim yapacağımdan daha çok yorum yapıyorsunuz. Sorunuzu sorun, yanıtlamama izin verin. Saygı göstermek zorundasınız. Bana saygı göstermiyorsunuz. Röportaj böyle yapılmaz” dedi.

Çavuşoğlu sözlerine şöyle devam etti:

“Sorunuzu sormalısınız, yorumunuzu yapmalısınız ve benim yanıt vermemi beklemelisiniz. Röportaj bu şekilde yapılır. Eğer Türk Dışişleri Bakanı’nı küçük düşürmeye çalışıyorsanız bu böyle olmaz. Sorularınızı yanıtlamama izin vermiyorsunuz.”

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2018, 18:29
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48