banner39

Çelik: Ahmedinecad neden gelmediğini açıklamalı

Bakan Çelik, İran liderinin Konya'ya neden gelmekten vazgeçtiğini açıklaması gerektiğini söyledi

Dış Politika 17.12.2012, 15:22 17.12.2012, 15:22
Çelik: Ahmedinecad neden gelmediğini açıklamalı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Konya'ya gelmekten vazgeçen İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'ın iptal gerekçesini kamuoyuna açıklaması gerektiğini söyledi.

Bugün Konya'da düzenlenecek Şeb-i Arus törenine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile katılması beklenen İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'ın Türkiye ziyaretini iptal etmesinin yankıları sürüyor. Bursa Yıldırım'daki baba evine gelen Bakan Faruk Çelik, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevaplandırdı. Ahmedinejad'ın Türkiye'ye geleceğini kendisinin açıkladığına dikkat çeken Bakan Çelik, şunları kaydetti:

"Komşu cumhurbaşkanının ülkemize gelmesinden memnuniyet duyarız. Bu ziyareti planlayan kendisi, iptal eden kendisi, cevabı verecek olan da kendisi. Dolayısıyla bizim cepheden olan bir hadise yok, değişen bir şey yok. Türkiye'nin kapısı herkese açık, tüm komşularımıza açık. Komşularımızla ilişkilerimize ne kadar önem ve hassasiyet verdiğimizi tüm dünya biliyor. Ama hangi nedenden dolayı Şeb-i Aruz'a katılmama gerekçesini ortaya koydu, onunla ilgili kendisinin açıklama yapması gerekiyor."

Kaynak: Cihan

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?