banner39

CHP'de bir çıkış da Tarhan'dan: Hesap verilmeli

Kılıçdaroğlu PM toplantısı öncesi bazı kadın milletvekilleriyle bir araya geldi. Burada konuşan Grup Başkanıvekili Emine Ülker Tarhan, yönetimin hesap vermesini istedi

Dış Politika 18.04.2014, 14:19 18.04.2014, 14:51
CHP'de bir çıkış da Tarhan'dan: Hesap verilmeli

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptıkları toplantıda partisinin yerel seçimlerde alınan hezimetten dolayı hesap vermesi gerektiğini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi (PM), Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. PM toplantısı öncesinde CHP lideri Kılıçdaroğlu, kadın milletvekilleri ile yemekte bir araya geldi. Toplantıda milletvekilleri daha çok kendi bölgelerinde seçim süreci boyunca gördükleri eksik ve yanlışlıkları anlatırken, en sert eleştiri ise Ankara Milletvekili ve eski CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan’dan geldi. Seçim sonuçlarını bir “hezimet” olarak nitelendiren Tarhan, “İnsanlar nerede durduğumuzu bilmediği için oy vermedi. Sosyal demokratız diyorsunuz, sağa açılım yapıyorsunuz. Bu ikisini nasıl bütünleştireceğiz. Bu parti solcu, ulusalcı olmak suçsa bunun izah edilmesi gerekiyor”görüşünü dile getirdi. Bu başarısızlığın hesabının sorulması gerektiğini belirten Tarhan, “Ben yargıçlık yaparken, bir hata yaptığım zaman hatalı karar verdiğim zaman bunun hesabı sorulurdu. Seçimlerden aldığımız sonuç, başarısızlık ötesinde hezimet. Bu konuda da sorumlular hesabını vermeli” dedi. CHP’nin seçim süreci boyunca cemaate yakın bir görüntü verdiği imasında bulunan Tarhan’ın, “Seçimlerde belli bir tarafla işbirliği içinde göründük. Belki bir işbirliği olmadı ama böyle bir algı oluşturuldu. Kesin bir dille de reddetmeliydiniz, tepki göstermeliydiniz. Ama böyle yapmadınız” dediği öğrenildi.

banner53
Yorumlar (0)
21
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?