banner39

CHP'de şimdi de Faruk Loğoğlu krizi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu'nun, Amerikan elçisinin Kılıçdaoğlu'nu ziyaretten haberdar olmayışı krize neden oldu

Dış Politika 25.10.2013, 16:36 25.10.2013, 17:20
CHP'de şimdi de Faruk Loğoğlu krizi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile ABD 'nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone'nin birlikte yediği akşam yemeğinin yeni bir kriz yarattığı iddia ediliyor. İddiaya göre, görüşmede Faruk Loğoğlu'nu çok yakından ilgilendiren gelişmeler yaşandı.

Star'ın iddiasına göre, CHP'nin dışişlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu'nun medyaya yaptığı, "CHP'nin ABD ziyareti için muhatap bulamadık" açıklaması yemekte gündeme geldi ve Ricciardone ülkesinin bu açıklamalara tepkili olduğunu Kılıçdaroğlu'na iletti.

CHP'de son olarak Bilişimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Emrehan Halıcı görevinden istifa etmiş, istifa gerekçesinin 'kadro ve olanak yetersizliği' olduğu öne sürülmüştü.

RICCIARDONE NE DEMİŞTİ?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, önceki akşam saatlerinde sürpriz bir şekilde ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone ile akşam yemeğinde buluşmuştu. Ricciardone'nin, "Kurmaylarınızın ABD seyahati sonrası yaptığı açıklamalara üzüldük. Sizi ABD'de ağırlamak isteriz. Sizin, ABD'de muhatap bulamamanız gibi bir durum söz konusu olamaz. Sizin temaslarınız için en kısa zamanda bir taslak program oluşturup çalışmalar yapılabilir" dediği öne sürülmüştü.

"KILIÇDAROĞLU, LOĞOĞLU'NU ES GEÇTİ" İDDİASI

İddiaya göre Kemal Kılıçdaroğlu, Ricciardone ile yaptığı görüşmeyi, partisinin dış ilişkilerinden sorumlu genel başkan yardımcısı Loğoğlu'na bildirmedi. Görüşmeyi gazetecilerden öğrenen Faruk Loğoğlu'nun bu olayın ardından iki gündür genel merkeze uğramadığı ve istifa kararı alabileceği bildiriliyor.

Gürsel Tekin'e yakınlığıyla bilinen gerçek gündem sitesi ise Faruk Loğoğlu'nun Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'e yakınlığıyla bilindiğini belirterek, "Sarıgül'ün CHP içindeki lobisi gibi faaliyet gösteren ve Sarıgül'ün ABD ziyaretine ilişkin taktik veren Loğoğlu'nun kısa süre sonra tamamen devre dışı bırakılacağı öğrenildi" ifadesini kullandı.CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin, "Saydığınız isimler dışında yeni bir arkadaşımız daha danışman olarak atandı. Ancak bu isim Aydın Ayaydın değildir. Aydın Ayaydın Sayın Kılıçdaroğlu'nun danışmanı değildir. CHP'nin Aydın Ayaydın isimli milletvekili vardır, danışmanı yoktur'' dedi.

Böylece, ataması resmi yazıyla yapılmamış olan Ayaydın'ın danışmanlık görevine getirilmediği de kesinleşmiş oldu. Bilindiği üzere, Aydın Ayaydın da Kılıçdaroğlu'nun viski içerken çekilmiş fotoğraflarını kendi internet sitesinden paylaşmış, daha sonra ise kaldırarak medyanın dikkatini çekmesine sebep olmuştu.

banner53
Yorumlar (0)
15
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?