banner39

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Küba'da

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Latin Amerika ülkelerini kapsayan ziyaretinin ikinci durağı olan Küba'ya ulaştı

Dış Politika 11.02.2015, 08:07 11.02.2015, 08:07
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Küba'da

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Latin Amerika ülkelerini kapsayan ziyaretinin ikinci durağı olan Küba'nın başkenti Havana'ya geldi. 

Kolombiya'daki programını tamamlayan Erdoğan ve beraberindekileri taşıyan özel uçak "TUR", TSİ 06.30'da Havana Jose Marti Uluslararası Havaalanı'na indi. Erdoğan'ı, Küba Dışişleri Bakan Yardımcısı Roglio Sierra, Türkiye'nin Havana Büyükelçisi Hasan Servet Öktem ve diğer ilgililer karşıladı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, kızı Sümeyye Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ile Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik de Küba'ya geldi.

Başkent Havana'da Jose Marti Anıtı'nı ziyaret edecek Erdoğan, Küba Devlet Başkanı Raul Castro tarafından resmi törenle karşılanacak. Heyetler arası görüşmelerin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, onuruna verilecek resmi öğle yemeğine katılacak. Eski Havana ile Genetik Mühendisliği ve Biyoteknoloji Merkezini ziyaret edecek Erdoğan, ziyaretin üçüncü durağı olan Meksika'ya geçecek.

banner53
Yorumlar (0)
30
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?