banner39

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İsrail ve Fransa'ya çok sert tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un Suriye, İsrail Başbakanı Netanyahu'nun da Afrin ile ilgili sözlerine sert cevap verdi

Dış Politika 01.04.2018, 15:12 01.04.2018, 16:07
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İsrail ve Fransa'ya çok sert tepki

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Adana İl Kongresinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından bu yana 3844 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

"SON TERÖRİST İMHA EDİLENE KADAR DURMAYACAĞIZ"

"Terör örgütlerinden temizlediğimiz yerlerde bayrağımızın dalgalanmasından rahatsız olanlar, aynı yerlerde daha önce dalgalanan paçavraların sözünü bile etmezler." ifadelerini kullanan Erdoğan, "Çünkü bunların derdi sadece Türkiyedir, bunların karın ağrısının sebebi Türk milletidir." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye, kendisi hiçbir kiralık katil güruhuna teslim olmadığı gibi çevresindeki dostlarının, akrabalarının da böyle bir tezgahın cenderesinde boğulmasına asla rıza göstermeyecektir. Onun için de bölgemizdeki son terörist imha edilene kadar durmayacağız." şeklinde konuştu.

SIRA PENSİLVANYA'YA DA GELECEKC

Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ ile mücadele hakkında da, " Onlar kaçacak biz  kovalayacağız... FETÖ'yü de kovalıyoruz. Bak Kosova'dan altı tanesini paketleyip  getirdi Milli İstihbarat. Pensilvanya da gelecek. Bir yere kadar kaçarsın" ifadelerini kullandı.

NETANYAHU'YA: SEN TERÖR DEVLETİSİN

Kongre öncesinde vatandaşlara hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail Başbakanı Netanyahu'nun Afrin operasyonuyla ilgili açıklamalarına şu sözlerle cevap verdi.  

"Kalkmış, Afrin'de askerimizin mazlumlara zulmettiğini söylüyor. Ey Netanyahu, sen çok zayıfsın, çok garipsin. Bir defa kendine çeki düzen ver. Biz teröristlerle uğraşıyoruz ama senin derdin teröristler değil. Çünkü sen terör devletisin Senin dünyada doğru dürüst sevenin yok. Birleşmiş Milletler'de Kudüs ile ilgili attığın adım, aldığın cevap ortada. 'Benim nükleer silahım var' diye hava atma. Yeri geldiği zaman o nükleer silahlar da çalışmaz. Şunu bileceksin, mazlumla uğraşma. Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste. Dünyada dolaşacak, gezecek yer bulamazsın. Onun için bizimle uğraşma ve dürüst ol. Dürüst olmadığın sürece hiçbir zaman bizden de olumlu bir kelam bulamazsın."

FRANSA'YA ÇOK SERT TEPKİ

Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un Suriye ile ilgili sözlerine de değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye'ye karışmasınlar, Türkiye'ye sataşmasınlar önce teröristleri Elysee Sarayı'nda kabul edenler kendilerine çekidüzen versinler. Kusura bakmasınlar bizimle olan dostluklarını da kaybederler. Biz bize dost olana dostuz. Bize yanlış yapana, kusura bakmasınlar. Biz bugüne kadar bunu böyle yaşadık. Ne dedim ben size ihtiyaç olduğu anda önce ben sonra da siz beraber çıkacağız yola. Bazıları rahatsız. Türkiye'ye Fransız olanlar rahatsız ama biz dimdik yolumuza yürüyeceğiz." sözleriyle Fransa'ya tepki gösterdi.

 

 

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?