Davutoğlu AB Konseyi Başkanı ile görüştü

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AB Konseyi Başkanı Donald Tusk ile telefonda görüştü.

Davutoğlu AB Konseyi Başkanı ile görüştü

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Başbakan Ahmet Davutoğlu görüşmede, terör örgütleri IŞİD, PKK ve DHKP-C'ye yönelik ülke içinde ve sınır ötesinde yürütülen çok yönlü faaliyetler ve harekatlar hakkında kapsamlı bilgi verdi.

Davutoğlu'nun, "Türkiye'nin bir yandan çözüm ve demokratikleşme yönünde adımlarını sürdürürken, diğer yandan ulusal güvenlik ve kamu düzenini koruma yönündeki kararlılığını taviz vermeksizin devam ettireceğini" belirterek, "Bu kapsamda terörle mücadele alanında ihtiyaç duyulan her tedbirin alınacağını, lüzum görüldüğü zaman sınır ötesi harekatın da devam edeceğini" vurguladığı kaydedildi.

Başbakan Davutoğlu'nun ayrıca AB ve üye devletlerden alınan, dayanışma ve terörün tüm kesimlerce lanetlenmesi yönündeki mesajlarını da memnuniyetle karşıladıklarını ifade ettiği aktarıldı.

AB Konseyi Başkanı Tusk'ın da terör örgütleri PKK ve IŞİD tarafından gerçekleştirilen terör saldırıları sonucunda hayatını kaybeden vatandaşlar ve şehit edilen güvenlik görevlilerinin ailelerine ve tüm Türk halkına başsağlığı dileklerini ilettiği belirtildi.

Tusk'un "Türkiye’nin terörle mücadelesine AB olarak tam destek verdiklerini" belirterek, Türkiye'nin IŞİD, PKK ve diğer terör örgütleriyle mücadele alanında attığı adımların sadece AB tarafından değil, uluslararası toplumun tüm üyelerince desteklendiğine vurgu yaptığı bildirildi.

Kaynak: AA

 

 

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2015, 21:06
banner53
YORUM EKLE

banner39