banner15

Davutoğlu: Biden'in eleştirilerini kabul etmek mümkün değil

Başbakan Davutoğlu, Türkiye 1,5 milyon Irak ve Suriyeli'yi tek başına misafir ederken ABD Başkan Yardımcısı Biden'in eleştirilerini kabul etmenin mümkün olmadığını söyledi

Davutoğlu: Biden'in eleştirilerini kabul etmek mümkün değil

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Fatih Camisi'nde kıldığı bayram namazı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir az önce Süleyman Şah Saygı Karakolu Komutanı Binbaşı Oğuzhan Şimşek ile telefonda konuştuğunu ve hiçbir sııkntılarının olmadığını ifade eden Davutoğlu, ''Millet olarak yanlarındayız, orada gösterdikleri vakarı her zaman iftiharla anacağız'' dedi.

Bir gazetecinin, ABD Başkan Yardımcısı Biden'in Türkiye'ye yönelik eleştirilerini sorması üzerine Davutoğlu, şunları kaydetti:

"Doğrusu bu eleştiriyi kabul etmek mümkün değil. Bütün Amerikan yönetimi ve en başta Biden çok iyi biliyor ki, Türkiye 4 yıldır tek başına bütün mültecileri ağırlamaya devam ediyor, 4 yıldır yaptığı uyarılar en başından dinlenmiş olsaydı, bugün bu acılar yaşanmazdı. Herkesin tarihi sorumluluğu var burada. Ama hiç bir tarihi sorumluluk taşımayan bir ülke aranıyorsa o Türkiye'dir."

Başbakan Davutoğlu, "Süleyman Şah Türbesi'nin Komutanı Binbaşı Oğuzhan Şimşek ile görüştüm. Bütün askerlerimizin sıhhatlerinin iyi olduğunu, bayramlaşma yaptıklarını ifade ettiler. Hiç bir sıkıntı yok. Kendilerine ifade ettim, millet olarak yanlarındayız, orada verdikleri mücadelenin, gösterdikleri sabrın, metanetin, vakarın da her zaman iftiharla anacağız" dedi.

sürecek...

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2014, 09:37
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48