Davutoğlu, Erbil'de resmi törenle karşılandı

Irak'ta bulunan Başbakan Davutoğlu, Bağdat'tan sonra dün akşam Erbil'e geçti. Davutoğlu burada bölgenin başbakanı tarafından resmi törenle karşılandı

Davutoğlu, Erbil'de resmi törenle karşılandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakanı Ahmet Davutoğlu, Bağdat ziyaretinin ardından dün akşam Erbil’e geldi. Davutoğlu’nu Kürt Bölgesi Başbakanı Neçirvan Barzani tarafından resmi törenle karşıladı.

Davutoğlu'nu Erbil Uluslararası Havaalanı'nda Neçirvan Barzani, Peşmerge Güçleri Bakanı Mustafa Seyid Kadir ve İçişleri Bakanı Kerim Sincari karşıladı. Davutoğlu ile birlikte Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, AK Parti Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Çelik, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Faruk Kaymakcı da Erbil'e geldi.

Mesud Barzani ile bir araya gelecek olan Davutoğlu'nun görüşme sonrası Erbil'de bulunan Celil El-Hayat Camii'nde Cuma namazı kılması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2014, 09:26
banner53
YORUM EKLE

banner39