banner39

Davutoğlu, Estonya'ya gidiyor

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Estonya'ya gidiyor.

Dış Politika 10.05.2012, 01:42 10.05.2012, 01:42
Davutoğlu, Estonya'ya gidiyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Estonya Dışişleri Bakanı Urmas Paet'in daveti üzerine 11 Mayıs Cuma günü Estonya'ya gidiyor.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Bakan Davutoğlu'nun, ziyaret sırasında Estonya Cumhurbaşkanı Toomas Hendrik Ilves ve Estonya Başbakanı Andrus Ansip tarafından kabul edilerek, Dışişleri Bakanı Urmas Paet ile görüşmelerde bulunacağı bildirildi.

Görüşmelerde, Türkiye-Estonya ikili ilişkileri, Türkiye'nin AB üyelik süreci ve Kıbrıs sorununun ele alınacağının belirtildiği açıklamada, NATO konuları ile güncel bölgesel ve uluslararası meselelere ilişkin fikir alışverişinde bulunulacağı da kaydedildi.

Açıklamada, Dışişleri Bakanı Davutoğlu'nun, her yıl Estonya'nın 2. Cumhurbaşkanı anısına düzenlenen Lennart Meri Uluslararası Konferansı'nın Estonya Cumhurbaşkanı Toomas Hendrik Ilves'in ev sahipliğini yapacağı açılış yemeğinde bir de konuşma yapacağı belirtilerek, söz konusu ziyaretin, Türkiye ve Estonya arasındaki ilişkilerin ve işbirliğinin her alanda daha da ileri taşınması iradesinin bir kez daha ortaya konulması bakımından önemli bir fırsat teşkil edeceği ifade edildi.

banner53
Yorumlar (0)
27
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?