banner15

Davutoğlu: Kara operasyonu hazırlığı yok

Başbakan Davutoğlu, Suriye'ye kara harekatı konusunda hazırlık olmadığını açıkladı

Davutoğlu: Kara operasyonu hazırlığı yok

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye'nin Suriye'ye kara operasyonu düzenleyeceği iddialarıyla ilgili olarak, "Türkiye'nin kara operasyonu hazırlığı yok" açıklamasında bulundu. Davutoğlu, Silvan için de 'operasyon büyük ölçüde tamamlandı' mesajını verdi.

Davutoğlu, Diyanet İşleri Başkanlığı ziyaretinden önce Silvan operasyonu ve Suriye'ye yönelik kara harekâtı iddialarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Davutoğlu, "Biz Silvan ve diğer bütün ilçelerimizde, ilimizde yerleşim merkezimizde huzur kesin olarak tesis edilene kadar bu çalışmaları sürdüreceğiz. Silvan'da da büyük ölçüde operasyonun tamamlandığını, tamamlanmakta olduğunu söyleyebiliriz. İnşallah gerek Silvanlı vatandaşlarım gerekse Türkiye'nin her yerindeki vatandaşlarımız kamu düzenini ve huzur ortamını en derinden hissedecek şekilde bu operasyonlar başarı ile tamamlanacak" dedi.

SURİYE'DE OPERASYON

Davutoğlu, Türkiye'nin 7500 askerle Halep'in kuzeyine kara operasyonu düzenleyeceği iddiaları için de şu açıklamada bulundu: "Kara operasyonuna ilişkin değişik yorumlar yapılıyor. Türkiye'ye dönük herhangi bir tehdit nerede olursa olsun oraya dönük çalışma yapılır. Şu anda Türkiye'nin Irak ya da Suriye bağlamında herhangi bir kara operasyonu hazırlığı söz konusu değil. Böyle bir kısa dönemde böyle bir beklenti içinde olmamak icap eder."

Manisa'da 'paralel devlet' iddiasıyla gözaltına alınan kadınların kelepçelenmesiyle ilgili olarak da Davutoğlu, "Kaçma şüphesi yoksa özellikle hanımların kelepçelenmesine karşıyız" yorumunda bulundu.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2015, 15:18
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35