Davutoğlu, Myanmar'da temaslara başladı

İİT Temas Grubu'nun ziyareti kapsamında Myanmar'a giden Bakan Davutoğlu, İİT Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu ile başkent Naypidav'da bir araya geldi. Görüşme, görüntü alınmasının ardından basına kapalı devam etti

Davutoğlu, Myanmar'da temaslara başladı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Rohingya Temas Grubu'nun ziyareti kapsamında geldiği Myanmar'daki temaslarına başladı.

Bakan Davutoğlu, İİT Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu ile başkent Naypidav'da bir araya geldi. Görüşme, görüntü alınmasının ardından basına kapalı devam etti.

Edinilen bilgiye göre, temas grubunun ziyaretine ilişkin detayların ele alındığı görüşmede, Myanmarlı yetkililerle yapılacak temaslarda dile getirilecek ana mesajlar üzerinde duruldu.

İkili görüşmenin ardından, İİT Rohingya Temas Grubu üyelerinden Malezya, Endonezya, Cibuti, Mısır, Suudi Arabistan ve Bangladeş'ten üst düzey yetkililerin de katılımıyla koordinasyon toplantısı düzenlendi.

Temas grubu üyelerinin, ziyaretin ilk gününde, Myanmar Devlet Başkan Yardımcısı ve Rakhine (Arakan) Eyaleti Barış, İstikrar ve Kalkınma Uygulamaları Merkez Komitesi Başkanı Dr. Sai Mauk Kham ile görüşmeleri ve parlamentoda bazı temaslarda bulunmaları öngörülüyor. Davutoğlu'nun, Myanmar Dışişleri Bakanı Wunna Maung Lwin ile ikili görüşme yapması da bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2013, 11:36
banner53
YORUM EKLE

banner39