banner15

Davutoğlu: Tipik bir terörist saldırı!

Bakan Davutoğlu, Somali'deki saldırı için, "Somali'de büyükelçiliğe yapılan saldırıda işte bu birliği bozmak için yapılmış olabilir. Bu olay tipik bir terörist saldırıdır." dedi

Davutoğlu: Tipik bir terörist saldırı!

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Somali'deki saldırının tipik bir terör saldırısı olduğunu dile getirerek yapılan saldırıların Somali ile yürütülen ilişkileri bozmak maksadı ile yapılmış olabileceğini söyledi.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun yaptığı açıklamadan satır başları şöyle:

Bütün dünyanın susduğu dönemde biz Somalli'yi dünyanın gündemine getirdik ve yaptığımız yatırımlar ile ülkeyi ayağa kaldırdık. Somali'de tam kapasite çalışan tek büyükelçilik bize aittir. Somali Cumhurbaşkanı dün beni aradı ve sokakta Türklerin hala çalıştığını gördüğünü ve kendisini duygulandırdığını söyledi.

Somali'de büyükelçiliğe yapılan saldırıda işte bu birliği bozmak için yapılmış olabilir. Bu olay tipik bir terörist saldırıdır. Bundan öncede yapılması planlanan saldırılar alınan istihbaratlar neticesinde engellenmiştir.

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani ile Irak ve Suriye konusunu ele alacağız.

Mısır konusunda yoğun bir diplomatik faaliyet yürütüyoruz. Mursi ile yapılan görüşme önemli bir adımdır. Türkiye her zeminde meşrutiyetin seçilmiş otoriteye verilmesi için elinden geleni yapacak.

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2013, 13:30
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35