banner39

Davutoğlu ve Annan son durumu görüştü

Dışişleri Bakanı Davutoğlu ile BM ve Arap Birliği Özel Temsilcisi Annan Türkiye-Suriye sınırındaki son gelişmeleri görüştüler

Dış Politika 07.04.2012, 17:42 07.04.2012, 18:54
Davutoğlu ve Annan son durumu görüştü

Dışişleri Bakanı Davutoğlu'nu telefonla arayan BM ve Arap Birliği'nin Suriye Temsilcisi Annan, sınırdaki son durum hakkında bilgi aldı.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, BM ve Arap Birliği'nin Suriye temsilcisi Kofi Annan ile telefonla görüştü. Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Annan'ın araması üzerine gerçekleşen görüşmede, Davutoğlu ile BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun'un dün yaptıkları telefon görüşmesindeki konular ele alındı.

Annan, Davutoğlu'ndan sınırdaki son durum hakkında bilgi aldı. Annan'a, Türkiye'ye geçiş yapan Suriyeli sayısının 24 bin 552'e ulaştığını anlatan Davutoğlu, bu rakamın kısa bir sürede neredeyse iki katına çıktığını belirterek durumun önemini vurguladı.

Suriye yönetiminin son dönemdeki sözlerinin ve açıklamalarının zaman kazanma amaçlı olduğunun altını çizen Davutoğlu, Annan'a durumu yerinde görmesi için gerekirse Türkiye'ye gelerek Suriyeli sığınmacılarla görüşebileceğini söyledi.

Annan da ilk fırsatta Türkiye'ye gelerek Suriyeli sığınmacılarla görüşmek istediğini belirtti.

 

Kaynak: AA

banner53
Yorumlar (0)
13
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?