banner15

Davutoğlu'dan Barzani'ye Sincar tebriği

Başbakan Davutoğlu, IKBY Başkanı Barzani'yi arayarak Peşmerge'nin Sincar'daki operasyonu sebebiyle tebrik etti

Davutoğlu'dan Barzani'ye Sincar tebriği

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, IŞİD’e karşı yürüttükleri başarılı askeri harekat nedeniyle Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Davutoğlu görüşmede, IKBY'e bağlı Peşmerge güçlerinin Sincar Dağı bölgesinde IŞİD’e karşı yürüttükleri başarılı askeri harekat nedeniyle IKBY Başkanı Mesut Barzani'yi tebrik etti. Davutoğlu, söz konusu bölgenin örgütten temizlenmesinin, örgütle mücadelede elde edilen bir önemli bir başarı olduğunu dile getirdi. 

Görüşmede söz konusu operasyondaki başarının münhasıran Peşmerge güçlerine ait olduğunun herkesçe bilinmesi gerektiğini vurgulayan Davutoğlu, IKBY'nin terörle mücadelesi çerçevesinde bugüne kadar sergiledikleri dayanışma ve desteği bundan sonra da sürdüreceklerini belirtti. 

Tebrik ve dayanışma mesajlar dolayısıyla Başbakan Ahmet Davutoğlu'na teşekkür eden IKBY Başkanı Barzani da Peşmerge güçlerinin elde ettiği bu başarının IŞİD’le mücadelede önemli bir kazanım teşkil ettiği belirterek IKBY makamlarının tüm bölge halklarını tehdit eden terörle mücadelesini kararlılıkla sürdüreceklerini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2015, 09:46
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35