banner39

Davutoğlu'ndan Abu Dabi'de terör mesajı

Bakan Davutoğlu, "Türkiye'nin dış politikada en çok önem verdiği konuların başında terörle mücadele bağlamında uluslararası bir dayanışma ve iradenin ortaya çıkması gelmektedir" dedi

Dış Politika 15.12.2012, 08:25 15.12.2012, 08:25
Davutoğlu'ndan Abu Dabi'de terör mesajı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Üçüncü Terörizmle Mücadele Küresel Forumu (TMKF) için Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) başkenti Abu Dabi'ye gelen ve bakanlar toplantısının açılış konuşmasını yapan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, toplantının ardından AA muhabirine değerlendirmelerde bulundu.

"Türkiye'nin dış politikada en çok önem verdiği konuların başında terörle mücadele bağlamında uluslararası bir dayanışma ve iradenin ortaya çıkması gelmektedir" diyen Davutoğlu, "Açılış konuşmamda da değindiğim gibi, PKK teröründen ve terörist faaliyetlerden çok büyük zarar görmüş, çok büyük acılar, ısdıraplar yaşamış bir ülke olan Türkiye için terörle mücadele bilincinin küresel alana taşınması büyük önem taşıyor.
Bugün yapılan toplantı bu çerçevede son derece önemli bir adım" ifadelerini kullandı.

Bakanlar toplantısının bitiminde ABD Dışişleri Bakan yardımcısı Wiliam Burns ile görüşen Davutoğlu, daha sonra toplantının yapıldığı salondan ayrılarak Abu Dabi Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayid el Nahyan'ın sarayına hareket etti.

Davutoğlu burada Veliaht Prens ve BAE Silahlı Kuvvetler Başkomutan Yardımcısı ile görüştü. Görüşmede terörle mücadele konusunda işbirliği başta olmak üzere, Suriye ve bölgeyi ilgilendiren konuların değerlendirildiği öğrenildi.

Davutoğlu daha sonra tekrar toplantının yapıldığı otele gelerek Endonezya ve Katar Dışişleri Bakanları ve Suudi Arabistan Dışişleri Bakan yardımcısıyla ikili görüşmelerde bulundu.

Davutoğlu temaslarının ardından Abu Dabi'den ayrıldı.

banner53
Yorumlar (0)
10
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?