banner15

Davutoğlu'ndan dokunulmazlık açıklaması

Başbakan Davutoğlu, diğer partilerle ortak bir dokunulmazlık kararı alınmaması halinde AK Parti'nin kendi inisiyatifiyle harekete geçeceğini söyledi

Davutoğlu'ndan dokunulmazlık açıklaması

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Ahmet Davutoğlu Finlandiya ziyareti kapsamında ülkenin başbakanı Juha Sipila ile görüştü. İki lider görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında konuştu.

Başbakan Davutoğlu, "Ekonomik anlamda iki ülke arasında büyük bir potansiyel mevcut. Finlandiyalı iş adamlarını Türkiye'de görmek isteriz. Finlandiya Türkiye'nin AB sürecinde hep yanında olmuştur. Bölgesel konularda Türkiye ve Finlandiya arabulucu ülkelerdir. Anlaşmanın yürürlüğe girmesi ile Finlandiya sığınmacı kabul etmiştir. Son 2 günde yasa dışı sığınmacı sayısı azaldı" dedi.

‘Mernis bilgileri çalındı’ iddiasına dair soruya Davutoğlu, "Verilerin sızdırılmasını ciddiyetle ele alıyoruz. Ulaştırma Bakanlığı bünyesinde çalışma yürütülüyor. Vatandaşlarımız tedbirlerin alındığından emin olmalı. Benim kişisel verilerim ne kadar önemliyse vatandaşın ki de o denli önemlidir" diyecevap verdi.

Dokunulmazlıkların kaldırılmasının sorulması üzerine Başbakan Davutoğlu, "Dokunulmazlık konusunda CHP’den bize iletilen bazı teklifler oldu. Dün grup başkanvekillerimizle toplantı yaptık. Hiçbir gecikmenin olmaması için talimatlarımızı verdik. İster olumlu ister olumsuz cevap gelsin, derhal harekete geçilecek. Olumlu olursa cevap ortak olacak, olumsuz olursa AK Parti kendi inisiyatifiyle harekete geçecek. Bu konudaki kararlılığımızdan kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2016, 13:46
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48