banner15

Dışişleri Bakanlığı'ndan 'Yemen' açıklaması

Dışişleri Bakanlığı, Yemen'de yaşanan olaylarla ilgili açıklama yaparak, Yemen'de meşru devlet otoritesinin ülke sathında hakim kılınmasının temenni edildiğini belirtti

Dışişleri Bakanlığı'ndan 'Yemen' açıklaması

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Dışişleri Bakanlığı, Yemen'de yaşanan olaylarla ilgili yaptığı açıklamada, "Yemen'de kamu düzeninin yeniden tesisi için meşru devlet otoritesinin tüm ülke sathında yeniden hakim kılınması ve kardeş Yemen halkının kalıcı huzur, güvenlik ve istikrara en kısa sürede kavuşması temenni edilmektedir" dedi.

Dışişleri Bakanlığı'nın Sana'da bir cenaze töreninin düzenlendiği mekanda yaşanan ve çok sayıda kişinin hayatını kaybetmesine neden olan olayla ilgili yazılı açıklaması şöyle: "Sana'da bir cenaze töreninin düzenlendiği mekanda yaşanan ve çok sayıda kişinin hayatını kaybetmesine sebebiyet veren hadiseden derin üzüntü duyulmuştur. Hayatlarını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına ve kardeş Yemen halkına başsağlığı, yaralananlara acil şifalar diliyoruz. Yemen'de kamu düzeninin yeniden tesisi için meşru devlet otoritesinin tüm ülke sathında yeniden hakim kılınması ve kardeş Yemen halkının kalıcı huzur, güvenlik ve istikrara en kısa sürede kavuşması temenni edilmektedir."

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2016, 18:02
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48