banner39

Dışişleri en uzun saldırgan işgali kınadı

Dışişleri Bakanlığı: İsrail dünden bu yana Gazze'de gerçekleştirdiği saldırılarda çok sayıda masum Filistinli kardeşimizi katletmiştir. Bu saldırıları şiddetle kınıyoruz

Dış Politika 13.11.2019, 17:59
Dışişleri en uzun saldırgan işgali kınadı

Türkiye'nin, İsrail'in dünden bu yana Gazze'de gerçekleştirdiği saldırıları şiddetle kınadığı bildirildi. 

Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, "İsrail dünden bu yana Gazze'de gerçekleştirdiği saldırılarda çok sayıda masum Filistinli kardeşimizi katletmiştir. Bu saldırıları şiddetle kınıyoruz. İsrail yönetimi devlet politikası haline getirdiği saldırgan tutumuna ve işgaline son vermelidir." ifadeleri kullanıldı.

İsrail'in 52 yıllık işgalinin, modern zamanların en uzun saldırgan işgali olduğuna işaret edilen açıklamada, "Uluslararası toplum da Filistin'de yaşanan bu trajediye artık gözlerini kapatmamalı, İsrail'in işgal politikasına ve saldırganlığına karşı süratle harekete geçmelidir." çağrısında bulunuldu. 

Açıklamada, bu çerçevede, uluslararası toplumun, Filistin'de sivillerin korunmasına yönelik yükümlülüklerini yerine getirmeye davet edildiği kaydedildi. 

İsrail ordusunun abluka altındaki Gazze Şeridi'ne dün sabah saatlerinden itibaren düzenlediği hava saldırılarında 23 kişi öldü, 69 kişi yaralandı. 

Kaynak: AA

banner53
Yorumlar (1)
Gıyaseddin Karatepe 2 yıl önce
Artık İsrail Terör Örgütü'ne kınama yada sözde uluslararası kamuoyunu harekete geçirme çağrılarının tesir etmediği aşikardır. Anladığı dilden mukabelede bulunulması elzemdir. Anadolu ajansı ve Dünya Bülteni gibi güvenilir haber kaynakları haber diline özen göstermeli ve saldırılarda can veren masumlar için ölü değil şehid tabirini kullanmalıdır.
19
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?