banner15

Dışişleri, Irak'a seyahat konusunda yine uyardı

Dışişleri Bakanlığı, Türk vatandaşlarını Irak'a seyahat etmekten kaçınmaları yönündeki tavsiyesini tekrarladı.

Dışişleri, Irak'a seyahat konusunda yine uyardı

Dışişleri Bakanlığından, "Irak'ın büyük bölümünü etkileyen şiddet olaylarının devam ettiği, güvenlik konusunda herhangi bir düzelmenin olmadığı ve olayların mezhep çatışması eksenli olarak evrildiği" bildirildi.

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Irak'taki çatışmaların hızlı bir şekilde yayılabildiği ve komşu alanlara sirayet edebildiği belirtilerek "Ülke tam anlamıyla bir kriz içindedir. Irak’ın güney kesimlerinde, ağırlıklı olarak Şii nüfusun yaşadığı bölgelerden kuzeye askeri birliklerin kaydırıldığı ve çok sayıda gönüllünün orduya katılmakta olduğu yönünde bilgiler intikal etmektedir" denildi.

Ülkenin büyük bölümünü etkileyen şiddet olaylarının devam ettiği, güvenlik konusunda herhangi bir düzelmenin olmadığı ve olayların mezhep çatışması eksenli olarak evrildiği" ifade edilen açıklamada, Türk vatandaşlarının can güvenlikleri konusunda tedbirli davranmaları ve söz konusu bölgelere seyahat etmekten kaçınmaları yönündeki tavsiye yenilendi.

Irak'tan ayrılmak isteyen vatandaşlar için THY'nin Bağdat, Basra, Necef, Süleymaniye ve Erbil havalimanlarından tarifeli uçuşlarının devam ettiği hatırlatılan açıklamada, Irak'ta alıkonulan Konsolosluk personeli ve vatandaşların en kısa sürede, sağ salim Türkiye'ye dönmeleri amacıyla gerekli tüm çalışmaların hassasiyetle sürdürüldüğü ifade edildi.

Kaynak: AA

 

 

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2014, 19:32
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48