Dışişleri'nden suikast açıklaması: Sık sık oluyor!

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Bakan Davutoğlu'na suikast yapılacağına yönelik sık sık istihbari bilgi aldıklarını açıkladı

Dışişleri'nden suikast açıklaması: Sık sık oluyor!

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Gümrükçü, Davutoğlu'na suikast hazırlığında bulunulduğuna dair çıkan haberler hakkında, "Bakanımızın birçok ziyareti öncesinde sık sık bu tür istihbari bilgiler alıyoruz" dedi.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Levent Gümrükçü, haftalık olağan basın toplantısı düzenleyerek basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Davutoğlu'na Yunanistan ziyareti sırasında suikast hazırlığında bulunulduğuna dair haberler üzerine Gümrükçü, Davutoğlu'nun daha önce Irak, Libya gibi daha zor ziyaretler gerçekleştirdiğini ama asla programını değiştirmediğini anımsatarak, "Bakanımızın birçok ziyareti öncesinde bu tür ihbarlar bize ulaşır, sık sık bu tür istihbari bilgiler alıyoruz" ifadelerini kullandı.

Konunun bir gazetede çok detaylı yer alması üzerine Yunan makamlarıyla tekrar görüştüklerini kaydeden Gümrükçü, Yunan makamlarının seyahat öncesi ve esnasında tüm güvenlik önlemlerinin azami düzeyde alındığını teyit ettiklerini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2014, 15:58
banner53
YORUM EKLE

banner39