Erdoğan bugün de bir gazeteciyi azarladı

Finli muhabirin ‘ kızlı erkekliöğrenci evleri’ sorusuna sinirlenerek ‘arkadaş özel görevlendirilmiş’ diyen Erdoğan, bugün de İsveçli bir muhabiri azarladı

Erdoğan bugün de bir gazeteciyi azarladı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Öğrenci evleri tartışması nedeniyle son iki günde Reuters muhabiri ve Finlandiyalı bir gazeteciyi azarlayan Başbakan Erdoğan bu kez İsveçli bir gazeteciye El Kaide fırçası attı.

Erdoğan, İsveç Başbakanı Reinfeldt ile bir basın toplantısı düzenledi. İsveçli bir gazetecinin Türkiye'nin Suriye'deki cihatçı gruplara destek verip vermediğini sorması üzerine Erdoğan gazeteciyi fırçalayarak, "Neye dayanarak bunu söylüyorsun, elindeki belgeler neler?" dedi. Gazeteci, Erdoğan'ın tepkisi üzerine açıklama yapmak zorunda kaldı ve El Nusra ile Suriye'deki İslam devleti kurmaya çalışan yapılanmaları kastettiğini söyledi.

İsveç'teki resmi temaslarına başlayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, mevkidaşı Fredrik Reinfeldt ile görüşmesinin ardından ortak basın toplantısında konuştu.

İsveçli muhabirin "Türkiye'de cihatcı grupların artmasına dair değerlendirme yapar mısınız" şeklindeki sorusuna Erdoğan, "Önce bunu sormam lazım. Böyle bir grup mu varmış. Ellerindeki belgeler nedir. El Nusra, kaide gibi örgütlerin bizim ülkemizde barınmaları söz konusu olamaz. Bunlara yönelik her hangi bir yapılanma olması halinde onlarla mücadelemiz olur. Suriye ile ilişkili Kaide gibi örgütleri Türkiye dışlamıştır. Biz orada Özgür Suriye ordusu ile irtibat halindeyiz. Bizim 2 milyar Dolar'ı aşkın ülkemizdeki sığınmacılara yatırımımız vardır" cevabını verdi.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2013, 14:56
banner53
YORUM EKLE

banner39