banner15

Erdoğan: Dinlemeleri NATO toplantısında sorarız

Başbakan Erdoğan, ABD ve İngiltere'nin de Türkiye'yi dinlediği yönündeki iddialar üzerine, "NATO toplantısında konuyu liderlerle görüşecekleri"ni söyledi

Erdoğan: Dinlemeleri NATO toplantısında sorarız

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, teammüller gereği ilk yurt dışı gezisini KKTC'ye yapmak üzere Ankara'dan hareket etti. Erdoğan, hareketinden önce düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Başbakan Erdoğan, Almanya'dan sonra İngiltere ve ABD'nin de Türkiye'yi dinlediğine yönelik iddialarla ilgili sorulan bir soru üzerine ise şunları söyledi:

Bundan önce ABD Almanya’yı dinlemiş ve Almanya bu ciddi bir hesaplaşma adeta bundan dolayı halkı ve etkin çevrelerin değerlendirmeleri olmuştu. Şu anda Türkiye ile ilgili bu süreci liderlerle bir araya geldiğimizde konuşacağız.

Dünyada istihbaratı güçlü olan ülkelerin farklı ülkeleri dinlememe gibi bir durumu olamaz. Bu konuda neyi nasıl yaptıkları ve nasıl deşifre ettikleri önemli.

Önümüzde NATO zirvesi ve BM genel kurulu var. Bunları liderler olarak aramızda konuşacağız. Dünya barışını tehdit eden bu tür açıklamaları kontrol altına alma gibi durumları olabilir.

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2014, 12:06
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48