banner39

Erdoğan: Haberal olayı bizim işimiz değil

Başbakan Erdoğan, Pakistan'da kendisine Haberal konusunda yardımcı olmasını isteyen doktora hitaben "O olay tamamen yargının işidir. Bizi ilgilendirmez" dedi

Dış Politika 22.05.2012, 13:26 22.05.2012, 13:26
Erdoğan: Haberal olayı bizim işimiz değil

Dünya Bülteni /Haber Merkezi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Erkgenekon Davası'nın tutuklu sanığı CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal'ın tutukluluk durumuyla ilgili, ''Haberal konusu şu anda tamamen yargının konusudur.

Ve yargı ile ilgili olan bu konu hakkında şuanda dışarıdan içeriden bazı aktivistlerin şu veya bu kişilerin bu tür temennileri bizi pek ilgilendirmiyor. Bizi alakadar etmiyor. Yargı bu konuda ne karar verirse herkes ona uymak durumundadır. Konu sıradan bir konu değildir ve konunun ilişkili olduğu madde ciddi bir maddedir. Ve bu maddeyi bile bile, bu maddenin muhatabı olduğunu bile bile ne yazıkki mensubu oldukları siyasi parti bu kişileri aday göstermiştir. Mesleki noktadaki taassubla bu iş ele alınırsa bu yanlış olur'' dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, NATO'ya bağlı muharip birliklerin Afganistan'dan çekilme takvimine ilişkin, ''Öncelikle şu andaki hedef 2014 sonu gibi görünüyor ama bu tabi kesin bir süre değil. Bu 2014'ten sonraya da sarkabilir. Ben tabi ülkemle alakalı, Türkiye ile alakalı söyleyeyim, Türkiye olarak biz bütün ülkeler orayı terkettikten sonra, biz terketmeyi düşünüyoruz. Biz kardeşlerimizi orada yanlız bırakmayı düşünmüyoruz. Ve onlar bize ne zaman derlerse 'tamam teşekkür ederiz' biz oradan ayrılmayı hedefliyoruz ve o ana kadar da çalışmaya devam edeceğiz'' dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?