Erdoğan ile Obama bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Zirvesi için bulunduğu Galler'de ABD Başkanı Obama ile bir araya geldi. İkili arasında konuşulacak konular arasında Fethullah Gülen de bulunuyor

Erdoğan ile Obama bir araya geldi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Barack Obama arasında 45 dakika olarak planlanan görüşme, 1 saat 40 dakika sürdü.

Galler'de düzenlenen NATO Devlet ve Hükümet Başkanları zirvesine katılan Erdoğan, ikili görüşmelerine devam ediyor. Erdoğan zirvenin ikinci günü son olarak ABD Başkanı Barack Obama ile biraraya geldi.Basına kapalı görüşme, TSİ 17.05'te başladı. Görüşmeye Amerika adına Dışişleri Bakanı John Kerry, Savunma Bakanı Chuck Hagel ve Avrupa İlişkileri Direktörü Charles Kupchan ile Obama'nın ulusal güvenlik danışmanı Susan Rice da katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ise Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu ve Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcılığına atanması beklenen Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı İbrahim Kalın eşlik etti.

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2014, 19:17
YORUM EKLE

banner39