banner39

Erdoğan: İslamofobyaya karşı işbirliği şart

Cumhurbaşkanı Erdoğan Jakarta'da Milli Güvenlik Enstitüsü'nde yaptığı konuşmada, 'Yabancı düşmanlığı, ırkçılık ve İslamofobya gibi eylemlere karşı yakın işbirliği içinde olmalıyız' dedi

Dış Politika 31.07.2015, 08:55 31.07.2015, 09:23
Erdoğan: İslamofobyaya karşı işbirliği şart

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Endonezya'nın Başkenti Jakarta'da Milli Güvenlik Enstitüsü'nde yaptığı konuşmada, "Yabancı düşmanlığı, ayrımcılık, ırkçılık ve İslamofobia gibi eylemlere karşı da yakın iş birliği içinde olmalıyız. Birlikte yaşama zarar veren dışlayıcı söylemlerin Avrupa'da siyasi söylemde kolaylıkla yer bulabiliyor olması özellikle kaygı vericidir. Son zamanlarda Avrupa'da Müslümanlara karşı yapılan ayrımcı, ayrıştırıcı girişimler bizleri cidden üzmektedir. Avrupa'da 5 milyona yakın vatandaşı bulunan Türkiye, bu tür olumsuzluklardan en çok etkilenen ülkelerin başında geliyor" dedi.

"HEM ÜLKEMİZİN HEM ULUSLARARASI TOPLUMUN GÜVENLİĞİ TEHDİT ALTINDA"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bugün Suriye'deki durum sebebiyle hem ülkemizin hem de uluslararası toplumun güvenliği ciddi tehdit altındadır. Maalesef rejim, halkına karşı yürüttüğü mücadelede kimyasal silahlar, balistik füzeler ve terör örgütleri olmak üzere her türlü kirli yola başvurmaktadır. Şu an tabi içindeyiz. Tüm terör örgütleriyle şu anda ülkemiz karşı karşıya. DAEŞ terör örgütü işte böyle bir anlayışın, böyle bir projenin ürünüdür. Bu örgütün yaptıklarının bizim dinimizde, ahlakımızda, vicdanımızda, kültürümüzde asla yeri yoktur" diye konuştu.

Yorumlar (0)
24
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?