Erdoğan Latin Amerika'ya gidiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şili, Peru ve Ekvator'a resmi bir ziyaret gerçekleştirecek

Erdoğan Latin Amerika'ya gidiyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Ocak-4 Şubat 2016 tarihleri arasında Güney Amerika ülkelerinden Şili, Peru ve Ekvator'a resmi bir ziyaret gerçekleştirecek.

Erdoğan'ın Şili ziyareti, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in 1995 yılında gerçekleştirdiği ziyaretin ardından, bu ülkeye Cumhurbaşkanı seviyesinde gerçekleştirilen ikinci ziyaret olacak. Şili ziyareti diplomatik ilişkilerin tesisinin 90. yıldönümüne denk geliyor. Peru ve Ekvator ziyaretleri ise, Cumhurbaşkanı düzeyinde anılan ülkelere Türkiye'den yapılan ilk ziyaret olacak. 

Latin Amerika programı çerçevesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Ocak- 2 Şubat'ta Şili'yi, 2-3 Şubat'ta Peru'yu, 3-4 Şubat tarihinde ise Ekvator'u ziyaret edecek.

Ziyaretler sırasında gerçekleştirilecek görüşmelerde, ikili siyasi ve ekonomik hususların yanısıra bölgesel ve uluslararası konular da ele alınacak.

Programı çerçevesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan, iş forumu toplantılarında işadamlarına hitap edecek. Ayrıca çeşitli alanlarda ikili anlaşmaların imzalanması da öngörülüyor.

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2016, 12:12
banner53
YORUM EKLE

banner39