banner15

Erdoğan Mandela'nın ailesini kabul etti

Güney Afrika'da Müslüman kanaat önderleriyle buluşan Erdoğan, efsanevi lider Nelson Mandela'nın torunu ve iktidardaki ANC Partisi Milletvekili Sn. Mandla Mandla Mandela ile de bir süre sohbet etti

Erdoğan Mandela'nın ailesini kabul etti

Dünya Bülteni Haber Merkezi

BRICS Zirvesi davetlisi olarak Güney Afrika'da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ziyareti sırasında, Mandela’nın torunu Nkosi Mandela’yı ve annesini kabul etti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hyatt Regency Otel'de Güney Afrika Cumhuriyeti'ndeki Müslüman toplumunun kanaat önderleri ile bir araya geldi.

2016’da Müslüman olan Şef Mandela, Erdoğan’ın Filistin’den Keşmir’e, Suriye’den Arakan’a dek mazlumlara sahip çıkışını övdü. Güney Afrika'da Müslüman kanaat önderleriyle buluşan Erdoğan, Güney Afrikalıların efsanevi lideri Nelson Mandela'nın torunu Mandla Mandela ile de bir süre sohbet etti.

Erdoğan konuşmasını, "Nkosi sikelel'i Afrika" (Allah Afrika'yı korusun) ifadesiyle sonlandırdı.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2018, 14:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
mevlüt  ozcan
mevlüt ozcan - 2 yıl Önce

son yıllarda ağırbaşlı tam bir devlet adamı. milletin adamı mazlumların adamı adam gibi adam reis. başkan RECEP TAYYiP ERDOGAN.ıslam coğrafyasını birde toparlar tek ses tek yürek olmayı başarabilirse dünya tarihi ne yazar bilmem ama ıSLAM TARİHiNE ismi altın harflerle yazılacaktır.

banner39

banner50

banner47

banner48