banner39

Erdoğan Meksika gezisini yarıda kesti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meksika'daki Teotihuacan piramitlerini ziyaret programını iptal etti, görüşmelerden sonra ülkeye döndü

Dış Politika 13.02.2015, 07:40 13.02.2015, 09:16
Erdoğan Meksika gezisini yarıda kesti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Latin Amerika ülkelerini kapsayan ziyaretlerini bugün tamamlayarak Türkiye'ye hareket etti

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Erdoğan, daha önce 14 Şubat Cumartesi günü tamamlanması açıklanan Latin Amerika ziyaretini 1 gün erken sonlandırdı.

Meksika'nın başkenti Meksiko'da bugün gün boyu resmi temaslarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yarın da Teotihuacan piramitlerini ziyaret etmesi planlanıyordu. Erdoğan'ın, bu akşam GRUMA Şirketi Başkanı Juan Antonio Gonzalez'in, onuruna verdiği yemeğin ardından, temaslarını tamamlayarak, Türkiye'ye dönmeyi tercih ettiği öğrenildi.

TÜRKİYE'YE HAREKET ETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Latin Amerika ülkelerini kapsayan ziyaretini tamamlayarak Türkiye'ye hareket etti.

Erdoğan ve beraberindeki heyeti taşıyan özel uçak "TUR", TSİ 07.30'da Meksiko Juarez Askeri Havaalanı'ndan Türkiye'ye gitmek üzere havalandı. Erdoğan'ı, Türkiye'nin Meksiko Büyükelçisi Mustafa Oğuz Demiralp ve diğer ilgililer uğurladı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, kızı Sümeyye Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ile Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik de Türkiye'ye gitti.

banner53
Yorumlar (0)
23
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?