banner39

Erdoğan: Myanmar için BM'yi devreye sokacağız

Başbakan Erdoğan, "Myanmar yardımlara kapalı durumda. Burada BM'yi de devreye sokmak suretiyle bu adımları atacağız." dedi

Dış Politika 16.04.2013, 17:43 16.04.2013, 17:49
Erdoğan: Myanmar için BM'yi devreye sokacağız

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Erdoğan, AK Parti TBMM Haftalık Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmasının başında Myanmar konusuna değindi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Myanmar yardımlara da kapalı durumda. Burada BM'yi de devreye sokmak suretiyle bu adımları atacağız." dedi.

Myanmar'daki gelişmeler konusunda dün İslam Konferansı Teşkilatı'nın bir araya geldiğini hatırlatan Erdoğan, "Myanmar'a nasıl müdahil oluruz? Bunun çalışmaları başladı Suudi Arabistan'da. Konuyla ilgili atılması gereken adımlar neyse uluslararası platformlarda adımlar atacak, insani yardım için yapılması gerekenleri yapacağız. Myanmar yardımlara da kapalı durumda. Burada BM'yi de devreye sokmak suretiyle bu adımları atacağız. Dışişleri Bakanımız İKT toplantısına katıldı, oradan neticeyi bekliyoruz." diye konuştu.

Myanmar'ın Arakan bölgesinde yaşayan Müslümanlar, Budist yönetim ve hakın ağır baskılarına maruz kalıyor.

banner53
Yorumlar (2)
serkan serin 8 yıl önce
Bosna'da Ruanda'da ve daha birmilyon yerde BM katliam çetesi ne yaptıysa Myanmar'da da öyle olur. mesela Fransanın çöle saplanıp kalmasına yardım için temmuzdan itibaren 12bin küsür kişilik BM işgali başlayacak Mali'de ki gel gör barış gücünün yeni katliamlarını...Erdoğan önce Nato'yla birlikte afganistan'da müslüman katliamına olan desteğini gözden geçirsin. İki yüzlü "münafıklar".
Eşref 8 yıl önce
myanmardaki katliamları görünce insanın ciğeri sızlıyor halen sesiz kalan ülkelerin insan olarak yaşamaları haramdır..hani arabistan ...hani kuveyt hani iran ve hizbullah neden müslümanlara yardımcı olmuyorlar.....ben 49 yaşındayım oraya ölmeye gitmeye hazırım inanın aklımda hiç çıkmıyor....bu şerefsizler bir metre boylarıyla neler yapıyorlar bu müslümanları yırtıcı hayvan budistlerden kurtaralım
19
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?