banner15

Erdoğan, Somali'de sahra hastanesi açacak

Erdoğan Somali'de, Türk Kızılayı tarafından kurulan mülteci kampı ile Sağlık Bakanlığı'nın kurduğu sahra hastanesinin açılışlarını yapacak

Erdoğan, Somali'de sahra hastanesi açacak

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Somali ziyaretinin ayrıntıları belli oldu.

Bu gece Ankara Esenboğa Havalimanı'ndan hareket edecek olan Erdoğan ve ailesi yarın (19 Ağustos Cuma) Somali'de olacak. Erdoğan, Türk Kızılayı tarafından kurulan mülteci kampı ile Sağlık Bakanlığı'nın kurduğu sahra hastanesinin açılışlarını yapacak. 

Başbakanlık'tan yapılan açıklamaya göre kuraklık ve kıtlık nedeniyle son 60 yılın en büyük açlık sorunuyla karşı karşıya bulunan Somali'ye Erdoğan'ın günübirlik ziyaret gerçekleştireceği belirtildi. Başbakan Erdoğan'ın ziyaret sırasında Somali Cumhurbaşkanı Şeyh Şerif Ahmed ile bir araya geleceği kaydedilerek, "Yardım kamplarını ziyaret etmesi ve Türk Kızılayı tarafından kurulan mülteci kampı ile Sağlık Bakanlığı tarafından kurulan sahra hastanesinin açılışlarını yapması öngörülmektedir. Ziyaret vesilesiyle yapılacak görüşmelerde, Türkiye'nin Somali halkına yönelik yoğun bir şekilde sürdürmekte olduğu yardım faaliyetleri ve ikili ilişkilerimiz ele alınacaktır." denildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2011, 18:06
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35