banner15

Erdoğan Tamimi ile telefonla görüştü

Bugün özgürlüğüne kavuşan Filistinli cesur kız Tamimi'yi arayan Erdoğan kendisini cesaretinden dolayı tebrik etti

Erdoğan Tamimi ile telefonla görüştü

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail'in serbest bıraktığı Ahed Tamimi ile telefonda görüştü. 17 yaşındaki Tamimi'yi cesaretinden ve mücadele azminden dolayı tebrik etti.

Hanzala Cesaret Ödülü sahibi "Filistinli cesur kız" Ahed Tamimi, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ve Türkiye halkına, Filistin davasına verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

İşgal altındaki Batı Şeria'nın Ramallah kenti yakınlarındaki Nebi Salih beldesinde bulunan evinde AA muhabirine açıklamalarda bulunan Filistin direnişinin sembolü Tamimi, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın beni telefonla araması garip bir durum değil. Ona selam olsun. Onun bizi araması bize büyük bir destektir. Daima Filistin halkının yanında duran Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve Türkiye halkına teşekkür ediyorum." dedi.

Temimi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve Türk halkına teşekkür ederek, "Filistin halkının yanında duran ve Filistin davasına destek veren Türkiye halkına selamlarımı ve teşekkürlerimi sunuyorum. Aynı zamanda işgalden kurtulmamız için davamıza destek veren herkese de ayrıca teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

İsrail güçleri tarafından yeniden gözaltına alınma durumunun olabileceğini belirten "Filistinli cesur kız" Temimi, "Kendimi buna hazırlıyorum. Direniş yolunu seçen herkes gözaltına alınmaya maruz kalacaktır. Bunu biliyorum." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2018, 18:50
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48