banner15

Erdoğan ve Putin'den çok önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet başkanı Putin Berlin zirvesi öncesi bir araya geldi.

Erdoğan ve Putin'den çok önemli açıklamalar

Almanya'daki Berlin Konferansı öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin bir araya geldi. Konferans öncesi açıklama yapan Erdoğan, "Ateşkes konusunda üstlendiğimiz sorumluluğun farkındayız. Hafter'in saldırgan tutumu sona ermeli. " dedi.

"HAFTER'İN SALDIRGAN TUTUMU SONA ERMELİ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ortak çabamız sahada sukuneti sağladı. Ateşkes konusunda sarf ettiğiniz çabayı biliyorum. Sarrac'ı ikna etmek için çok uğraştık. Metni imzalamayan Hafter barıştan yana olmadığını gösterdi. Berlin'de barış süreci neticelenmeli. Hafter'in saldırgan tutumu son ermelidir. 

PUTİN: İKİ ÜLKE OLARAK ÇOK CİDDİ ADIMLAR ATTIK

Putin: Sizinle yeniden görüştüğüm için çok mutluyum. Hepimiz İstanbul'a yaptığımız geziden çok memnunuz. Size minettarız. Enerji alanında her iki ülke arasında çok önemli bir olay. Birçok alanda samimiyiz ve çok güzel. Her iki taraf içinde ortak noktaları bulmayı öğrendik. Birçok kilit konuda verimli çalışmaktayız. Suriye, İran ve Libya konusunda olduğu gibi. Ciddi adımlar attık. İstanbul'da Libya'daki tarafları ateşkese çağırdık. Taraflar bize kulak verdiler. Çatışmalar durdu. Bugün onun neticesinde Berlin'de bulunabiliyoruz. Libya tarafı ve Avrupa Libya meselesi yüzünden endişeli. Avrupa'yı endişenlendiren bir durum. Mülteciler Afrika'dan Avrupa'ya akın etti. Libya taraflarını Moskova'ya çağırdık. Dışişleri Bakanlarımıza çok teşekkür ediyorum. İlginize çok teşekkür ediyorum. 

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2020, 16:00
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48