Erdoğan'dan Angry Birds'le işbirliği talimatı

Helsinki'de temaslarını sürdüren Başbakan Erdoğan, mobil oyun uygulamalarından Angry Birds'ü geliştiren Rovio Şirketini ziyaret ederek, firma ile ortak çalışmalar yapabileceklerini söyledi

Erdoğan'dan Angry Birds'le işbirliği talimatı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, fiziksel ve dijital malzemelerle yeni bir eğitim yöntemi oluşturan ve Angry Birds eğitici oyun konseptini geliştiren Rovio Şirketi ile ortak bazı çalışmalar yapabileceklerini söyledi.

Başbakan Erdoğan, Finlandiya Meclis Başkanlığını ziyaretinin ardından Rovio şirketinin merkezine geldi. Firma yetkilileri tarafından karşılanan Erdoğan, burada şirketin ürünleri ve faaliyetlerine ilişkin bilgi aldı.

Ziyaret sonrasında gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Başbakan Erdoğan, bir gazetecinin "Angry Birds'ü biliyor muydunuz, nasıl buldunuz" sorusu üzerine 3 torunu olduğunu hatırlatarak, "Torun olunca bilirsiniz. Angry Birds ile ilgili bilgimiz vardı ama detaylarını bu kadar bilmiyordum. Detaylarını öğrenme fırsatı buldum" dedi.

Şirketin çalışmalarının, Türkiye için de faydalı olduğuna inandığını belirten Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Müşterek bazı çalışmalar içerisine girebiliriz. Bunun için başta Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere YÖK gibi kurumlarımızla da dönünce bir görüşme yapıp burayla irtibat kurmalarını isteyeceğiz. Bu konuyla ilgili olarak biliyorsunuz bizim bir Fatih Projesi çalışmamız var, bu Fatih projesiyle burada bir bilgilendirme mümkün. Çünkü burada da gerek cep telefonu, gerekse Ipad'ler, gerekse bilgisayar olsun, akıllı tahtalar olsun, bu tür çalışmalar bu kapsamda söz konusu. Dolayısıyla bunu da değerlendirmemiz bunun için mümkün. Onun için döner dönmez arkadaşlarımızla bir çalışma yapıp, burayla irtibata geçmeyi onlar da arzu ediyor. 'Kendimize bir partner bulursak Türkiye'de de bu çalışmayı yapar ve sizlere de hizmet veririz' diyorlar. Eğlenceli eğitici, öğretici programları da söz konusu."

Başbakan Erdoğan, "Torunlarınıza hediye alacak mısınız" sorusunu "Alacağız da vakit daraldığı için bu ihtiyacı arkadaşlar giderecektir" diye cevapladı. Erdoğan, bir başka gazetecinin şirkette çalışanlar arasında bir Türk bulunduğunu ifade etmesi üzerine, "3 tane Türk var. Çalışıyorlar, bir tanesiyle görüştük" diye konuştu. Erdoğan, "Oyunları denediniz mi" sorusuna "Şu anda o fırsatımız olmadı, vakit dar" cevabını verdi. Başbakan Erdoğan'a ziyarette eşi Emine Erdoğan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız  ve Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala eşlik etti.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2013, 14:05
banner53
YORUM EKLE

banner39