Erdoğan'dan Fin gazeteciye ağır itham

Başbakan Erdoğan, Finlandiya'da mevkidaşıyla birlikte düzenlediği basın toplantısında konuştu. Erdoğan, Finlandiyalı bir gazetecinin "Karma evler"le ilgil sorusu üzerine "Galiba birileri seni özel olarak görevlendirdi" diyerek tepki gösterdi.

Erdoğan'dan Fin gazeteciye ağır itham

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Erdoğan, Finlandiya'daki temasları kapsamında mevkidaşıyla birlikte düzenlediği basın toplantısında konuştu.

Erdoğan, buradaki toplantı sırasında Finlandiyalı bir gazetecinin "Karma evler"le ilgil sorusuyla karşılaştı.

Soru üzerine gazeteciye "Galiba birileri seni özel olarak görevlendirdi" diye tepki gösteren Erdoğan, Türkiye'de 11 yıllık görevi boyunca hiçkimsenin özel hayatına karışmadığını söyledi.

Erdoğan, "Birileri özel olarak görevlendirilmiş öyle anlıyorum. 11 yıldır başbakanım özel hayata müdahale eden bir iktidar olsaydık . 2 kişiden birinin oyunu alan bir parti olmazdık. Halkımızın özel hayatı bizim teminatımız altındadır . Meşru hayat vardır. Gayri meşru hayatlar vardır. Bizim üzerimize düşen görevler vardır. Yasalar bize hangi görevi verirse o konuda adımlar atarız”" diye konuştu.

Fin gazeteci Erdoğan'a "Türkiye'de son zamanlarda politikalarınızla ilgili artan bir rahatsızlık var. Kız-erkek evleriyle ilgili açıklamalarınız tepki çekti. Buna gerek var mıydı?" diye sormuştu.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2013, 18:17
banner53
YORUM EKLE

banner39